نام کاربری: کلمه عبور:
جستجو:
جمعه, 09 آبان, 1393 ساعت 07:25

شرکتهای فارسیت درود- پرمیت- سر.بهمن- پارس قوطی و آزمایش

گزارش بازار

شاخص كل بورس اوراق بهادار تهران امروز با 42.1 واحد منفي به رقم 12649 رسيد.

امروز 1944نفر تعداد 14.33ميليون سهم را به ارزش 59.40 ميليارد ريال مورد معامله قرار دادند كه در اين ميان سهام سرمايه‌گذاري بهمن با 4.32ميليون سهم و ارزش 5.98 ميليارد ريال و سهام سيمان هرمزگان با ارزش 12.05 ميليارد ريال بيشترين تعداد و بيشترين حجم معاملات را به خود اختصاص دادند.

شركتهاي الكتريك خودرو شرق و كمباين سازي از جمله شركتهاي پر نوسان بازار طي معاملات امروز بودند. گفتني است که اين دو شرکت طي معاملات با عرضه و تقاضاي متعادل مواجه بودند. لازم به ذكر است طي دو سه روز اخير  شركت موتوژن با حمايت از سوي سهامداران و فعالان بازار قرار گرفته است كه همين امر باعث بوجود آمدن روند متعادل براي سهام اين شركت شده است.

نمادهاي متوقف شده:

 نماد حق تقدم ملي سرب و روي به علت پايان مهلت پذيره نويسي بسته شد.

نمادهاي بازگشايي شده:

امروز نماد شركت‌هاي فرآورده‌هاي تزريقي پس از افزايش سرمايه 32 درصدي، تجهيز نيروي زنگان پس از تقسيم سود 400 ريالي، سينا دارو پس از افزايش سرمايه از 13 ميليارد به 39 ميليارد ريال، قند هكمتان پس از تقسيم سود 800 ريالي، كالسيمين پس تعديل عايدي از 1102 به  ريال            1419 ريال افزايش داده است، الياف پس از مجمع ساليانه و قند ثابت خراسان پس از مجمع ساليانه و تقسيم سود نقدي 225 ريال بازگشايي شدند.

كاني هاي غير فلزي

فارسيت درود(سفارود)

از ديدگاه آگاهان بازارقيمت سهام شركت فارسيت درود در محدوده قيمتي 223 تومان با توجه به پتانسيل هاي اين شرکت مناسب به نظر مي رسد.اين شرکت امروز با اقبال بازار مواجه بود.

اين شركت عايدي مربوط به سال مالي 30/07/84 را مبلغ 806 ريال اعلام نموده است.

كاني‌هاي غير فلزي

پرميت(سپرمي)

شركت پرميت از جمله شرکتهايي بود که طي روز جاري  با استقبال سهامداران مواجه بود.

توجه به نکات زير در مورد سهام اين شرکت مهم به نظر مي رسد:

عملكرد سه ماهه 38 ريال سود و عملكرد 6 ماهه 17 ريال زيان و در عملكرد 9 ماهه 102 ريال سود را برآورد كرده است همچنين عايدي اين شركت براي سال مالي 30/08/83 منفي 206 ريال و براي سال مالي 30/08/84 مثبت 2 ريال را اعلام نموده است.

واسطه گري مالي

سر.بهمن(وبهمن)

اين شركت كه روز گذشته روند منفي را تجربه کرده بود امروز با روند رو به رشد و با عرضه‌ از سوي سهامداران مواجه شد. گفتني است اين عرضه نتوانست بر روند شرکت تغييراتي را حاصل کند زيرا اين سهم همچنان به روند مثبت خود ادامه داد.

محصولات فلزي

پارس قوطي(فقوطي)

شايعه حمايت هاي داودي مدير عامل شرکت پيام از سهام اين شركت در بازار به گوش مي‌رسد.

امروز سهامداران شاهد تقاضاي خريد 290 هزار سهم از سهام اين شرکت و روند مثبت آن بودند. تحليلگران بازار انتظار روند افزايشي در ميان مدت را براي اين سهم پيش بيني مي کنند.

لوازم خانگي

آزمايش (لازما)

در حال حاضر شركت آزمايش به زيرمجموعه‌هاي زير تقسيم شده است:

 كارخانجات آزمايش تهران، كارخانجات آزمايش مرودشت و سرمايه‌گذاري آزمايش. شايعه راه‌اندازي خط توليد تلويزيون تحت ليسانس يكي از شركتهاي خارجي توسط شركت آزمايش و قصد فروش زمين متعلق به خود و همچنين انتقال شركت به شهر سمنان از جمله تصميماتي است که اين روزها در بازار به گوش مي رسد. درحال حاضر شركت آزمايش تهران- كولر، آبگرمكن، بخاري و شركت آزمايش مرودشت-  يخچال و فريزر را توليد مي‌كنند.    

كاربران آتي نگر مي‌توانند هرگونه نظر، پيشنهاد و تبادل اطلاعات مربوط به بخش جو بازار را از اين پس به آدرس ذيل ارسال نمايند.

weather@parsatinegar.com

 

صفحه اصلی نقشه سایت ارتباط با ما درباره ما FAQ
طراحی و تولید توسط شرکت مبنا